بال مرغ ترش و شیرین
بال مرغ ترش و شیرین از مجموعه دستورغذایی های جیمی الیور است. بال مرغ ترش و شیرین، بسیار خوشمزه و در عین سادگی سرشار از انواع طعم و مزه است.
بال مرغ ترش و شیرین از مجموعه دستورغذایی های جیمی الیور است. بال مرغ ترش و شیرین، بسیار خوشمزه و در عین سادگی سرشار از انواع طعم و مزه است.

نکاتی در رابطه با تهیه ی بال مرغ ترش و شیرین:

۱- پوست سیر و پیاز را جدا کنید و آن ها را نازک خلالی کنید.
۲- دانه های فلفل چیلی را جدا کرده و فلفل را ریز خرد کنید.
۳- دانه های کشمش را در یک لیوان آب جوش خیس کنید و کنار بگذارید.
۴- این غذا با سس ایتالیایی اگرودلچه(Agrodolce) که طعمی ترش و شیرین دارد، آماده می شود. می توانید از این سس در تهیه غذاهای دیگر مانند استیک و پاستا هم استفاده کنید.

  1. از قبل فر را با حرارت 170 درجه سانتی گراد گرم کنید.
  2. 2 لایه فویل آلومینومی به سایز بزرگ را روی هم قرار دهید و مرغ ها را در وسط فویل روی هم انباشته کنید. بر روی مرغ ها نمک و فلفل سیاه بپاشید، کناره های فویل را به وسط جمع کرده تا مانند کاسه ای شود، کمی آب به آن ها اضافه کنید و بعد کناره های فویل را روی هم بیاورید و با هم بپیچید. فویل را در سینی فر گذاشته و برای حدود 45 دقیقه تا مرغ ها مغز پخت و نرم شوند، در فر بپزید.
  3. در این میان سس (اگرودلچه) را آماده کنید. کمی روغن در ماهیتابه ای بزرگ روی حرارت متوسط گرم کنید؛ سیر، فلفل چیلی و بیشتر خلال های پیاز را برای 10 تا 15 دقیقه تا نرم شوند، تفت دهید( مقداری از پیاز را کنار بگذارید). کشمش را به همراه آب آن و پوره گوجه فرنگی به مواد اضافه کنید و بگذارید برای 10 تا 15 دقیقه قل بزنند. 4 قاشق غذاخوری از سرکه بالزامیک و عسل به آن ها اضافه کنید و بگذارید تا سس پخته و غلیظ شود. به سس کمی نمک و فلفل بزنید و آن را در مخلوط کن بریزید(یا با گوشت کوب برقی) و تا یکدست شوند، بزنید.
  4. باقیمانده پیاز را درکاسه ای بریزید، به آن کمی نمک و سرکه بالزامیک اضافه کنید و کنار بگذارید.
  5. زمانیکه بال های مرغ آماده شدند، ماهیتابه ای بردارید و رزماری ها را در قدری روغن تفت دهید تا ترد شوند. آن ها را از ماهیتابه خارج و کنار بگذارید.
  6. ماهیتابه را گرم نگه دارید و بال های مرغ را در آن تفت دهید تا طلایی رنگ شوند. سس را به آن ها اضافه کنید و هم بزنید تا سس کاملا روی بال ها را بپوشاند(در صورت تمایل می توانید عسل بیشتری به مرغ ها بزنید).
  7. ترکیب پیاز و سرکه، و رزماری های ترد را روی بال مرغ ها بدهید و آن ها را میل کنید.
 
1395/5/26

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.5/10 (تعداد آرا 20 نفر )