کوکوی ذرت شیرین
این کوکوی ذرت، طعمی تند و شیرین دارد و در کنار سس فلفل کبابی، سس آواکادوو و خامه که مزه ها را متعادل می کنند، خورده می شود.
این کوکوی ذرت، طعمی تند و شیرین دارد و در کنار سس فلفل کبابی، سس آواکادوو و خامه که مزه ها را متعادل می کنند، خورده می شود.

نکاتی در رابطه با تهیه ی کوکوی ذرت شیرین:

۱- پیاز را نازک خلالی کنید.
۲- دانه های فلفل قرمز را جدا کنید.
۳- پوست آواکادوو ها را جدا کنید و آن ها را خرد کنید.
۴- گشنیز را خرد کنید.
۵- از ذرت شیرین استفاده کنید.
۶- پیازچه ها را نازک حلقه حلقه کنید.
۷- فلفل چیلی سبز را ریز خرد کنید.

  1. برای تهیه سس فلفل قرمز کبابی، پیاز را در کمی روغن تفت دهید تا نرم و شیرین شود. فلفل را کبابی کنید تا پوست آن کمی سیاه شود، سپس آن را خرد کنید. گوجه گیلاسی ها را هم کبابی کنید تا پوستشان کمی بسوزد. فلفل و گوجه گیلاسی های کبابی را به پیاز اضافه کنید و تا سس غلیظی به دست آید، بپزید. آن را کنار بگذارید.
  2. حالا سس آواکادوو را تهیه کنید. به تکه های آواکادوو آب لیمو و کمی نمک بزنید و آن را له کنید تا کاملا پوره شود. 10 گرم گشنیز خرد شده به آن اضافه کنید و دوباره مواد را هم بزنید. آن را کنار بگذارید.
  3. برای تهیه کوکو، آرد، بیکینگ پودر، نمک، تخم مرغ، ذرت شیرین، پیازچه، 20 گرم گشنیز خرد شده و فلفل چیلی را خوب با هم مخلوط کنید. در ماهیتابه ای داغ مقداری کره آب کنید و کوکو را در آن بریزید. وقتی لایه ی زیرین کوکو طلایی شد، آن را بچرخانید تا سمت دیگر آن هم پخته و طلایی رنگ شود.
  4. کوکو را در ظرف مورد نظر قرار دهید. آن را با سس فلفل قرمز کبابی، سس آواکادوو و مقداری خامه و در صورت تمایل با نان میل کنید.
 
1395/5/26

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.5/10 (تعداد آرا 20 نفر )